Głodna Warszawa, czyli jak zaspokoić apetyt w ten weekend

annajermolaeva

Wraz z nadejściem wiosny stolica budzi się ze snu i jak grzyby po deszczu pojawiają się interesujące wydarzenia kulinarne. Redakcja Forever Hungry sprawdziła, dokąd warto się wybrać w Warszawie w ten przedświąteczny, ostatni weekend marca. Na wszystkie wymienione imprezy obowiązuje wstęp wolny.

Żarcie na kółkach, 28-29.03, godz. 12:00-19:00

błonia Stadionu Narodowego

Żarcie na kółkach to cykliczny zjazd food-trucków, podobno pierwszy i największy w Polsce. Wydarzenie za każdym razem gromadzi tłumy głodnych warszawiaków. Na pierwszym evencie w tym roku oprócz znanych jadłowozów mają się pojawić również nowe pojazdy. Food-trucków należy szukać na błoniach Stadionu Narodowego. Pełną listę „barów na kółkach”, które biorą udział w wydarzeniu, można znaleźć na Facebooku.

 

Drugie urodziny księgarni kulinarnej Cookoff, 28.03, godz. 12:00-16:00

ul. Żelazna 91

Księgarnia kulinarna Cookoff by Bookoff zaprasza na wspólne świętowanie dwóch lat istnienia. Zapowiada się niezła uczta dla oka, bo książki tam sprzedawane są naprawdę piękne. Do zakupów będą zachęcać także przeceny. I jak tu przejść obojętnie obok takich książek?

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/681072515336210

 

Warszawski Smak / wiosna, 29.03, godz. 12:00-18:00

Nowa Jerozolima, Al. Jerozolimskie 57

Najbliższa edycja targów o wdzięcznej nazwie Warszawski Smak odbędzie się już po raz kolejny w klubie Nowa Jerozolima. Organizatorzy zachęcają do odwiedzin dużą liczbą wystawców (na każdych targach jest ich około 40), przekonując, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na imprezie należy się spodziewać stoisk lokalnych producentów żywności reprezentujących kuchnie z różnych zakątków świata, warszawskich restauracji serwujących swoje popisowe oraz specjalnie przygotowane na ten dzień dania i blogerów kulinarnych, na których pomysłowość zawsze można liczyć. Czyje przysmaki będzie można kupić? Odpowiedź znajdziesz w postach na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

Wege Bazar – wegańska wiosna, 29.03, godz. 12:00-18:00

Znajomi Znajomych, Wilcza 58a

Podczas imprezy przewidziano degustację oraz zakupy wegańskich, tj. niezawierających składników pochodzenia zwierzęcego, produktów i potraw. Jako że w stolicy otwiera się coraz więcej wegemiejsc, można się spodziewać, że Wege Bazar zainteresuje wiele osób i nie tylko wegetarian. Na targach będzie można kupić, między innymi, pierogi, smalec, majonez, różne rodzaje hummusu, sałatki i ciasta. Wszystko wegańskie i w sam raz na zbliżające się święta. Uwaga! Żeby było jeszcze bardziej wiosennie, na Wege Bazarze będzie można również kupić wegańskie lody, odświeżyć garderobę i zaopatrzyć się w kosmetyki.

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com/events/1073888022627875

 

Fot. Anna Jermolaeva (pracę można obecnie zobaczyć na wystawie „Dobre czasy, złe czasy” w Zachęcie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *